čtvrtek 5. března 2015

Nejlepší „forecaster“ trendů na trzích Gerald Celente říká : Teď je ten správný čas pro nákup zlata!

Zlato! Ne dluhopisy!

Poprvé v historii
Minulý týden, poprvé ve své historii, Německo prodalo pětileté dluhopisy, které garantují negativní výnos! A Německo není jediným státem, který se zbavuje dluhopisů. Státy eurozóny, včetně Francie, Belgie, Finska, Dánska, Švýcarska, Nizozemska, Švédska a Rakouska, vydaly dluhopisy s negativními výnosy! To znamená, že investoři dostanou zpět méně peněz, než jsou částky které investovali!

Důvodem, proč jsou investoři ochotni přijmout riziko ztráty výdělku, je že státní dluhopisy poskytují investorům bezpečné útočiště v nejisté ekonomické budoucnosti. A špatné úrokové sazby bank, kauce, moduly, které umožňují zabavení vkladů nad pojištěné částky, záporné výnosy dluhopisů, to je cena kterou zaplatíte za bezpečnost!!

Kromě toho existují předpoklady, že v současném ekonomickém klimatu deflace a oslabení měny, mohou investoři získat určitou ochranu před budoucí deflací, překračující stávající negativní výnos dluhopisů.

Zlato ANO, dluhopisy ne!

Když jsem v roce 2001 předpovídal  začátek býčího trendu zlata, vycházel jsem částečně z nejnižších úrokových sazeb za 46 let a ultra easy-money systém Wall Streetu a Washingtonu, který se prodával veřejnosti. Moje úvaha byla, že čím více levné peníze zaplavují trh, tím menší má měna hodnotu.
A čím více peněz se investuje do nemovitostí a kapitálových trhů, tím větší ta bublina bude! 

V listopadu roku 2007 jsem založil doménu ThePanicof08.com v očekávání, že zmíněná bublina konečně praskne. Osm měsíců před konkurzním debaklem Lehman Brother!

V současné době, prakticky kdokoliv s otevřenou myslí a bez skrytého záměru – motiv zisku – zná ekonomická fakta a co znamenají! Desítky bilionů dollarů centrálních bank,  yenů a eur, plus bezprecedentní roky rekordního minima ( a nyní negativní ) úrokové sazby opět vytvořili masivní spekulace na akciových trzích. Z důvodu stále rostoucí ekonomické nejistoty v kombinaci s geopolitickou nestabilitou se stává zlato jedinou výhodnou investicí!

Dlouhodobé tvrzení anti-zlatých hráčů na akciovém trhu, že nemá smysl investovat peníze do těchto drahých kovů je rozhodně nesmyslné, vzhledem k negativnímu prostředí a záporným úrokovým sazbám dluhopisů.

A je zaručeno, že německé i jiné dluhopisy s negativními výnosy, budou za pět let bezcenné!

Žádné komentáře:

Okomentovat